• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
    • recepsahan.net
    • recepsahan.net
    • recepsahan.net

Ramazan'da Tüm Programlarımızı Sosyal Medya Üzerinden Yaptık

Kurucaşile İlçe Müftüsü Recep ŞAHAN geride bıraktığımız Ramazan ayını değerlendirerek ramazan ayı boyunca sosyal medya üzerinden 51 saat canlı yayın yaptıklarını söyledi.

 Camilerin salgın hastalık nedeniyle kapalı olması dolayısıyla ramazanda camilerden mahrum kaldıklarını belirten Şahan bu seneki bu özel durumdan dolayı ramazan irşad programını sosyal medya üzerinden yaptıklarını söyledi.

Şahan şunları söyledi:

“Ramazan misafirini, kutlu misafiri uğurladık. Salgın hastalık dolayısıyla camilerimiz kapalıydı. Bu sebeple teravihlerimizi camilerde kılamadık. Ama evlerimizi mescit haline getirdik. Evlerimiz mescid oldu. Ailemiz cemaatimiz oldu. Ramazanlarda cami   kürsülerde değildik ama  halkımızla buluşmanın yollarını da bulduk. Bu bağlamda sosyal medyayı sonuna kadar kullandık. Kurucaşile Müftülüğü olarak 30 gün boyunca her gün dört defa canlı yayınımız oldu. Toplamda 51 saat canlı yayınla sizlere ulaştık.
                  Ramazan boyunca her gün saat 11.00’de ilçe müftüsü olarak “Din Görevlisi İle 365 Gün” adlı canlı yayın kuşağımızda 8 saat, her gün saat 12.30’da “Ramazan Sohbetleri” canlı yayın kuşağımızda 6 saati ilçe müftüsünün  olmak üzere 9 saat,  her gün 13.30’da canlı MUKABELE kuşağımızda 24 saat, her gün saat 21.00’de ise ilçe müftüsü tarafından gerçekleştirilen “Hadis Sohbetleri” adlı canlı yayın kuşağımızda 9 saat yayınla sosyal medya üzerinden vatandaşlara ulaşmaya çalıştık.

Diğer taraftan  müftülük olarak TDV kanalıyla bize gelen fitre-zekat zarflarını din görevlilerimiz kanalıyla halkımıza ulaştırdık Halkımız da fitre-zekatlarının fakirlere ulaştırılması noktasında bize vekalet vermiş oldular. Bu çerçevede 23.680 TL Fitre, 7230 TL Zekat ve 1686 TL de bağış olmak üzere 32596 TL zarflar vasıtasıyla bizlere ulaştı. Fitrelerimizi ilçe genelinde tespit ettiğimiz muhtaçlara ulaştırdık. Zekatlarımızı da bayramdan sonra ulaştıracağız. Yine TDV’nin ilçe şubemize gönderdiği alışveriş kartlarını da yine muhtaç vatandaşlarımıza ulaştırdık, ulaştırmaya  devam ediyoruz.

 Fitre-zekat ve bağışlar yoluyla bize ulaşan kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Rabbim bu ibadetlerini kabul etsin. Hayra vesile olan hayrı yapmış gibidir düsturuna göre bu yolda hayra vesile olan, çalışan, gayret eden başta din görevlilerimiz olmak üzere herkese teşekkür ederim.”29.05.2020156 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SOSYAL MEDYA
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam33
Toplam Ziyaret269733
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.80257.8338
Euro9.12179.1583
HAVA DURUMU
Üyelik Girişi
Saat