• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
  • recepsahan.net
  • Vakfıkebir
  • recepsahan.net
  • recepsahan.net
  • Espiye/Karaovacık yaylası
  • recepsahan.net
  • Espiye / Kurugeriş
  • Recep ŞAHAN'ın Web Stesi
  • Espiye/ Kurugeriş

Amasya Müftümüzle Canlı yayında GENÇLİK üzerine Konuştuk

Vakfıkebir İlçe Müftülüğünce canlı yayınlanan "Sosyal Medya Sohbetleri" programının bu haftaki konuğu Amasya İl Müftüsü Durmuş Ayvaz oldu.

Vakfıkebir İlçe Müftülüğünce onikincisi gerçekleştirilen 'Sosyal Medya Sohbetleri" canlı yayın programın moderatörlüğünü Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, yayın yönetmenliğini ise İmam Hatip Mithat Güdü yaptı.

Programın yayın konuğu Amasya İl Müftüsü Durmuş Ayvaz "Kur'an ve Sünnet Penceresinden Gençlik" konu başlığı çerçevesinde kendisine yöneltilen;

- Genç kimdir? Genç denince ne anlamalıyız?

- Kur’an’da iyi ve kötü genç tiplerine ne gibi örnekler vardır? Kur’an’da örnek genç modelleri nelerdir?

- Hz. Peygamber’in davetinde gençlerin İslâm davasındaki fonksiyonları nelerdir? Asr-ı Saadetten bize model olacak genç örnekleri verebilir misiniz?

- Hz. Peygamber’in gençlerle iletişimi nasıldı? Gençlerin eğitimindeki metotları kısaca nelerdir?

- Günümüzde gençliği tehdit eden şeyler nelerdir? Bu tehditlerden gençleri korumanın yolları nelerdir?

- Günümüz gençlerinin problemleri nelerdir? Tavsiyeleriniz nelerdir? Sorularına kendine has üslûbu ve akıcı konuşmasıyla ilgi çekici ve etkili cevaplar verdi. Müftü Ayvaz, Kur'an ve sünnetten genç modelleri ile 'Asr-ı Saâdet'ten gençlere örnek olacak genç sahâbîlerin hayatından ve İslâm'a hizmetlerinden örnekler anlattı ve programın sonunda da gençlere önemli tavsiyelerde bulundu.

04 Mart 2021 Perşembe günü akşam saat: 20.30'da gerçekleştirilen ve 65 kişinin online katıldığı program, ilçe müftülüğünün sosyal medya sayfası facebook (www.facebook.com/vakfikebirmuftuluk) ve YouTube (www.youtube.com/vakfikebirmuftulugu) kanalından canlı yayınlandı.

PROGRAMIN VİDEO KAYDI  
YAYINI TAKİP EDENLERDEN ÜÇ KİŞİYE KİTAP HEDİYE EDİLDİ

Programda, yayını takip edenler için yayın esnasında verilen şifreli kelimelerden doğru cevabı bulanlar arasından kura ile belirlenen üç kişiye kitap hediye edildi. programın moderatörlüğünü yapan İlçe Müftüsü Recep Şahan, daha önceki canlı yayın programlarında olduğu gibi bu yayında da yayını takip eden ve verilecek şifreli kelimelerden doğru cevabı bulan izleyicilere hediye kitap verileceğini duyurdu. Moderatör Şahan izleyicilere yayın akışı içerisinde farklı aralıklarla her defasında bir kelime vererek bu kelimelerin tamamını kullanmak suretiyle bulacakları doğru cevabı müftülüğün BİP hattına mesajla iletmelerini istedi. Yayının sonunda, şifreli kelimelerden oluşan cevabın; "Şüphesiz Allah Bozguncuları Sevmez" Kasas Sûresi 77. âyetinin sonu olduğunu açıklayan Müftü Şahan, hediye kitap kazanan isimleri kura ile açıkladı. Kura sonucunda; Ali Sait Şahin (Kadem Şahin), Zekiye Algan ve Fatma Kopal bu haftanın hediye kitap kazanan

.04.03.202146 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SOSYAL MEDYA
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam168
Toplam Ziyaret294376
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.26368.2967
Euro9.95069.9905
HAVA DURUMU
Üyelik Girişi
Saat