• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
  • recepsahan.net
  • Vakfıkebir
  • recepsahan.net
  • recepsahan.net
  • Espiye/Karaovacık yaylası
  • recepsahan.net
  • Espiye / Kurugeriş
  • Recep ŞAHAN'ın Web Stesi
  • Espiye/ Kurugeriş

Ali Erkan Kavaklı Hocamızla Canlı Yayında AKİF'i Konuştuk

Vakfıkebir İlçe Müftülüğü "Sosyal Medya Sohbetleri" canlı yayın programının bu haftaki konuğu, yayınlanmış 54 eseri bulunan ve bugüne kadar yaklaşık 3 bin 366 konferans ve seminer vermiş olan Eğitimci-Yazar Ali Erkan Kavaklı oldu.

Vakfıkebir İlçe Müftülüğünce onüçüncüsü gerçekleştirilen 'Sosyal Medya Sohbetleri" canlı yayın programın moderatörlüğünü Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, yayın yönetmenliğini ise İmam Hatip Mithat Güdü yaptı.

Programın yayın konuğu Eğitimci-Yazar Ali Erkan Kavaklı, İstiklâl Marşı'nın kabulünün 100. yılı dolayısıyla "Kur'an ve İstiklâl Şairi Akif" konu başlığı çerçevesinde;

- Akif nasıl bir ortamda doğdu ve büyüdü?

- Akif’in karakterini belirleyen üç şey nedir?

- Akif'in, Baytar Mektebi son sınıfta iken Yahudi öğrenci Simon'u geçme hikayesi...

- Akif'in ilk şiiri hangisidir, ne zaman yayınlandı?

- Akif’in 2. Abdülhamid idaresi ile arası nasıldı? 31 Mart Vakası karşısındaki tutumu ne oldu?

- Sırat-ı Müstakim Dergisi ne zaman yayına başladı, yayın hayatı ne kadar sürdü? Akif’in hayatındaki yeri nedir?

- İlk şiir kitabı Safahat ne zaman yayınlandı? Akif neden 30 yaşına kadar yazdıklarını yaktı?

- Akif’in Viyana’da yaşadığı hadise neydi?

- Akif’in, Berlin dönüşü, “Berlin’de ne var? Ne oluyoruz?” diye  intibalarını soran arkadaşı Mithat Cemal’e verdiği tarihi veciz cevabı nedir?

- Akif, 1916’da Teşkilat-ı Mahsusa üyesi olarak Necid’e hangi maksatla gitti? Sonuç ne oldu? Bu seyahat bir felaket olarak nitelendiriliyor. Neden?

- Akif’in İstiklâl Savaşı yıllarındaki faaliyetleri nelerdir?

- İstiklâl Marşı hangi şartlarda ve nasıl yazıldı?

Sorularına ayrıntılı ve çarpıcı cevaplar verdi.

11 Mart 2021 Perşembe günü akşam saat: 20.30'da gerçekleştirilen ve 60 kişinin online katıldığı program, ilçe müftülüğünün sosyal medya sayfası facebook (www.facebook.com/vakfikebirmuftuluk) ve YouTube (www.youtube.com/vakfikebirmuftulugu) kanalından canlı yayınlandı.

15 KİŞİYE HEDİYE KİTAP!

Programda, yayını takip edenler için yayın esnasında verilen şifreli kelimelerden doğru cevabı bulan isimlerin tamamı Eğitimci-Yazar Ali Erkan Kavaklı'nın "Milli Şair Mehmet Akif Ersoy" isimli kitabını almaya hak kazandı. Programın moderatörlüğünü yapan Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, önceki yayınlardan farklı olarak bu yayında, Yazar Ali Erkan Kavaklı'nın talebi üzerine  yayını takip eden ve verilecek şifreli kelimelerden doğru cevabı bulan izleyicilerin tamamına hediye kitap verileceğini duyurdu. Moderatör Şahan izleyicilere yayın akışı içerisinde farklı aralıklarla her defasında bir kelime vererek bu kelimelerin tamamını kullanmak suretiyle bulacakları doğru cevabı müftülüğün 0534 214 06 61 nolu BİP hattına mesajla iletmelerini istedi. Yayının sonunda, şifreli kelimelerden oluşan cevabın; "Basit İnsanlar İftira Ederler" cümlesi olduğunu açıklayan Müftü Şahan, toplam 15 kişinin doğru cevap vererek kura çekilmeksizin hediye kitap kazandığını açıkladı. Yazar Ali Erkan Kavaklı'nın "Milli Şair Mehmet Akif Ersoy" isimli kitabını almaya hak kazanan takipçilerimizden Vakfıkebir'de ikamet edenler ilçe müftülüğünden kitaplarını alabilecekler. İlçe dışında oturanlar ise isim ve adreslerini bildirmeleri halinde hediye kitapları kargo ile kendilerine gönderilecektir.11.03.2021

                                                      PROGRAMIN VİDEO KAYDI


***48 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SOSYAL MEDYA
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam163
Toplam Ziyaret294371
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.26368.2967
Euro9.95069.9905
HAVA DURUMU
Üyelik Girişi
Saat