• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Kudüs aslında bir mabedin adıdır. Mescid-i Aksa’nın (Beytü’l-Makdis’in) diğer adı, ya da eski adıdır Kudüs.  Sonraları şehre isim olmuştur.

Kudüs’ün hem Yahudiler hem Hıristiyanlar hem de Müslümanlar nezdinde kutsallığı malum.  Lakin bugün Müslümanlar nezdinde Kudüs ve Mescid-i Aksa noktasında yeterli şuur yok sanırım. Öyle ki  zalim ve azgın İsrailoğulları  1948’de İslam coğrafyasının tam kalbine bir hançer gibi saplandığından beri orada müslüman kanı akıyor. Bazı imanı zayıflar bu durum karşısında “bize ne Filistin’den, onlar da bizi birinci dünya savaşında arkadan vurmuşlardı” türü hezeyanlarda bulunuyorlar. Tabi bütün bunlar yanlış düşünceler. Bu, hem tarihi hem de dini bilmemektir. Şu bilinmeli ki Kudüs ne Arapların davası, ne Farsların davası ne de Türklerin davasıdır. Kudüs İslam Ümmetinin davasıdır.

Bugün hususiyle biz Türklerin Filistin ile yakından alakadar olması hem dini hem de tarihi cihetten zaruridir. Zira Filistin Filistinlilerin değil ümmetindir. Bugün Filistinliler çıkıp Yahudilere,  “tamam sizinle anlaşıyoruz, alın topraklarımızı” deseler bile ümmet buna müsaade etmemelidir. Mekke-Medine ne ise  bizim nazarımızda Kudüs/Mescid-i Aksa da odur. Şimdi mevzuyu kısa ve anlaşılır olarak anlatalım.

...

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

...255 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SOSYAL MEDYA

    Vaaz Sohbet Kanalı


      Espiyem Medya
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam135
Toplam Ziyaret368490
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar15.553015.6153
Euro16.205316.2702
HAVA DURUMU
Üyelik Girişi