• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Erbaş İcazet Merasimine Katıldı Cami Açılışları Yaptı.Din Görevlileriyle Bir Araya Geldi

Diyanet işleri Balkanı Prof.Dr. Ali Erbaş ve beraberindeki DİB heyeti çeşitli açılış ve programlara katılmak üzere Artvin’e geldi.17-18 Aralık tarihlerinde gerçekleşen ziyarette yoğun bir program vardı.

17 Aralık Cuma:

İl Müftülüğü Ziyaret: İlk olarak İl müftülüğü ziyareti gerçekleşti. Ardından Valilik ziyareti, Hz. Aişe Kız Kur’an Kursumuzu ziyaret ve Rektörlük ziyareti gerçekleşti.

AÇÜ Fatih Camii Açılışı: Cuma namazı öncesi Çoruh Üniversitesi Fatih Camii açılışı yapıldı. Açılışın ardından cuma namazına geçtik ve camide ilk cuma namazını kıldık. Cuma hutbesini DİB Başkanı Ali Erbaş okudu , cuma namazını da yine Erbaş kıldırdı.

Gençlere Konferans: Cuma öğleden sonra Üniversite Konferans salonunda Artvin Çoruh Üniversitesi öğrencilerine “İslam’ın Rehberliğinde Bilgiden Bilince” başlıklı konferans verdi. Ben de programın bir bölümüne katıldım.

Yerel Basın Ziyaretlerimiz: Daha sonra DİB Başkanlık müşavirimiz Dr. Ulvi Ata ile birlikte Artvin yerel basını ziyaretlerini gerçekleştirdik. Bu kapsamda Artvin Medya, Artvinli Tv ve Artvin Gazeteciler cemiyetini ziyaret ettik.

STK Temsilcileri İle Toplantı: Erbaş, İl Buluşmaları” kapsamında Artvin’de Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ve kanaat önderleriyle bir araya geldi.

18 Aralık Cumartesi:

Kahvaltılı Toplantı: İlk olarak Başkan Ali Erbaş ve Genel Müdürlerimiz ilçe müftülerimiz, müftü yardımcılarımız ve şube müdürlerimizle kahvaltıda bir araya geldi.

Din Görevlileri Buluşması: Kahvaltıdan sonra Üniversite Konferansa salonunda il geneli din görevlileri buluşması programına katıldı ve din görevlilerine hitap etti.

Şehitlik Köyü Yeni Camii Açılışı: Öğle namazı vaktinde Çoruh kenarında inşaa edilen Şehitlik Köyü Yeni Camii açışışını yaptı.Öğle namazını da Erbaş kıldırdı.

Hafızlık İcazet Merasimine Katıldı: Öğleden sonra Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ve Artvin için ilk olma özelliğine sahip icazet Merasimine katılarak bir konuşma yaptı. 17 Kız, 17 erkek olmak üzere toplam 34 hafızın icazet aldığı merasime Vali Yılmaz Doruk, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İsrafil Kışla, Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç, İnsan Kaynakları Genel Müdürü Akif Pusmaz, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Bilgin, İl Müftüsü Hasan Güneş, ilçe müftüleri, hafızların aileleri ve çok sayıda Artvinli katıldı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

VİDEOLAR

1-Diuyanet TV haberi

2-Artvinli Tv Haberi: DİB Başkanlık Müşaviri Dr. Ulvi ATA ArtvinliTV'ye konuştu

3-Başkan Erbaş Gençlerle Buluştu-Erbaş STK buluşması.Diyanet Tv haberi

3-Ali Erbaş Din Görevlileriyle Buluştu-İcazet Merasimine katıldı-Diyant Tv Haberi128 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SOSYAL MEDYA

    Vaaz Sohbet Kanalı


      Espiyem Medya
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam129
Toplam Ziyaret368484
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar15.553015.6153
Euro16.205316.2702
HAVA DURUMU
Üyelik Girişi