• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Artvin Müftülüğü Okullarda Konferanslar Düzenledi

Artvin İl Müftülüğü ile Artvin il Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde il merkezindeki ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik “Gençlik ve Geleceğimiz ve Değerleriyle Büyüyen Gençlik” konulu konferanslar düzenlendi.

Konferans programları çerçevesinde İl Müftü yardımcısı Recep ŞAHAN Artvin Anadolu İmam-Hatip Lisesi ile Artvin Sosyal Bilimler Lisesinde “Gençlik ve Geleceğimiz” konulu  konferans verdi. Şahan slayt sunum şeklinde verdiği konferansta, “gençlik olmadan geleceğin inşası mümkün değildir” dedi.

 

Şahan, “Bir takım mahfiller yarınımız olan gençlerimizi kendi emelleri doğrultusunda kullanmayı hedeflemektedirler” dedi. İl Müftü yardımcısı Recep Şahan şunları söyledi:

 

FETÖ kırk yıldan beri bu ülkenin gençlerini devşirerek 15 Temmuz Darbe girişimini yaptı. Ta ortaokuldan başlayarak gençlerin beyinleri yıkandı. Gençliğimizi, cemaat, hizmet, din-iman, vatan- millet denilerek zehirlendiler. Bunlar «altın nesil» idi güya. Ama 15 Temmuz’da  «canavar nesil» olduklarını gördük. TBMM’ni bombalayan Yunanlılar ya da Ruslar değil idi, bu sözde altın nesil idi.

Yaşananlardan ders alalım. Bugün birileri size «BİZE GEL, BİZİM GURUBA GEL» diyorsa sakın gitmeyin. Biz size, sadece KENDİNİZE GELİN DİYORUZ. Çünkü kendine gelen «fabrika ayarlarına», FITRATA dönmüş demektir. Kendini bilen Rabbini bilir. Bir insan kendisini gözlemlese, kendi yaratılışı üzerine derin düşünse Rabbini bulur. İşte biz gençlerimizin Rabbi ile buluşması için gayret ediyoruz. Rabbine dönen genç gerek kendisine, gerek ailesine ve gerekse çevresine ve vatanına  faydalı bir genç olacaktır.”

İnsanın ve kainatın yaratılışındaki ihtişamı çeşitli görsellerle destekleyerek anlatan il Müftü Yardımcısı Recep Şahan, bütün kainatın Allah’ın eseri olduğunu, insanı ve kainatı okuyanın yaratıcıyı bulacağını söyledi.

Şahan gençlere şöyle seslendi:

Gençlik hayatın en değerli dilimidir. Boşa geçirilmemelidir. Mahşerde ilahi mahkemede gençliğimizi nerede harcadığımızdan hesaba çekileceğiz. Gençlik dünyanın cazibesine kapılarak, nefsin ve şeytanın esiri olup Rabbinden uzak bir hayat yaşamamalı.

Sorumluluk sahibi olmalısın. Gelecek sana emanet. Kendini küçük görme. Benden adam olmaz deme. Senin deden çağ kapatıp çağ açtı. Fatih İstanbul’u fethettiğinde 21 yaşındaydı.

Genç kardeşim SORUMLUSUN; 1-Seni mükemmel yaratan Rabbine karşı, 2-Senin dünyaya getiren Anne-babana karşı, 3-Yaşadığın çevreye (akraba-arkadaş vs.) karşı, 4-Tabiata karşı sorumlusun.

İşte bütün bu  sorumluluk bilinciyle yetişen ve bu yolda yürüyen genç bizim için ideal gençtir. Böyle bir gençlik bizim için umuttur. Geleceğimize umutla bakabiliriz. Geleceğimiz emin ellerde demektir.”

40 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SOSYAL MEDYA

    Vaaz Sohbet Kanalı


      Espiyem Medya
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam141
Toplam Ziyaret368496
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar15.553015.6153
Euro16.205316.2702
HAVA DURUMU
Üyelik Girişi