• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
  • Rize/Pazar
Saat

1-15 Ekim Arasında Kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası ile Mevlid-i Nebi haftası Etkinliklerimiz

 1-7 Ekim tarihleri arasındaCamiler ve Din Görevlilerihaftasıolarakkutlanmaktadır. Mevlid Kandilinin içinde bulunduğu hafta ise “Mevlid-I Nebi Haftasıolarak kutlanmaktadır. Bu sene bu iki hafta bitiştiğinden her iki haftamız da birlikte(1-15 Ekim) çeşitli etkinliklerle kutlandı. Ortak teması PEYGAMBERİMİZ CAMİVE İRŞAD olan haftamızda bir takım etkinlikler yaptık. 

CAMİ ÇOCUK BULUŞMASI ETKİNLİĞİ 

Pazar İlçe Müftülüğü Gençlik Koordinatörü Cemal TAŞCI tarafından organizesi yapılan etkinlik dün Merkez Sahil Camii’nde gerçekleşti. 

Programa İlçe Müftüsü Recep Şahan, Şube Müdürü Kazım Genç, vaiz İskender Karayiğit, gençlik koordinatörü ve cami görevlisi Cemal Taşcı ile müftülüğümüz Merkez Sahil Kur’an Kursu 4-6 Yaş Grubu öğrencileri ile öğreticileri katıldı. Cami Çocuk buluşması konusunda bir açıklama yapan ilçe Müftüsü Recep şahan şunları belirtti: 

Rabbimize hamd olsun bugün camimizde çiçekler açtı. 4-6 yaş miniklerimizin bu gün burada buluşması ve camimizi şenlendirmesi bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir. Cami havasını teneffüs etmeleri, burada cami imamızın sarık ve cübbesiyle onlara hediyeler vermesi, onlarla oyun oynaması onların dünyevi ve uhrevi hayatını şekillendirecektir. Çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Bu sebeple en büyük yatırım neslin ihyasına yapılan yatırımdır. İşte biz de Diyanet İşleri Başkanlığı olarak bunun gayreti içindeyiz” 

Çeşitli oyunların ve yarışmaların yapıldığı program çekilen hatıra fotoğraflarıyla sona erdi.04.10.2022 


*ENGELLİ BAKIMEVİ ZİYARETİ 

Pazar ilçe müftülüğü Engelli Bakımevine ziyaret gerçekleştirdi. 

Mevled-i Nebi Haftası dolayısıyla yapılan ziyarete İlçe Müftüsü Recep Şahan, Şube Müdürü Kazım Genç, Müftülük Memuru Ayhan Kambur ve Beyaztaş mh. Camii İmam Hatibi Bekir Öztürk katıldı. İlçe Müftüsü Recep Şahan ziyaretle ilgili şunları söyledi: 

"Mevlid-i Nebi ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle birtakım etkinliklerde bulunmaktayız. Bu etkinlik çerçevesinde PAZAR'da ki Engelli Bakımevine ziyaret ettik. Müdürümüz Metin AYAR beyden Bakımevindeki verilen hizmetler hakkında bilgiler aldık. Buradaki hastaları ziyaret ettik. 

Bu vesileyle bize bu imkanı sağlayan müdür beye ve tüm çalışan personele teşekkür ederiz." 04.10.2022 


CAMİ ENGELLİ BULUŞMASI ETKİNLİĞİ 

"Camiler ve Din Görevlileri ile Mevlid-i Nebi Haftası” etkinlikleri çerçevesinde Cami Engelli Buluşması etkinliği yapıldı. 

Pazar İlçe Müftülüğü Engelli Koordinatörü Mustafa BÖLÜKBAŞ tarafından organizesi yapılan etkinlik bugün Kirazlık Camii’nde gerçekleşti. 

Programa İlçe Müftüsü Recep Şahan, Şube Müdürü Kazım Genç, müftülük Şefi Abdullah Taşçıoğlu, engelli vatandaşlar ve cami cemaati katıldı. Program Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda İlçe Müftüsü Recep Şahan islamın engellilere bakışını anlattı. Şahan şunları belirtti: 

"İnsan yaratılmışların en değerlisidir. Kur’an’da insanın çamurdan yaratılışı anlatılırken Allah”ona ruhumdan üfledim” ifadesini kullanır. İşte Rabbinden bu ikramı gören insanoğlunu Allah katında değerli kılan onun makamı, mevkii, şan ve şöhreti, güzelliği, rengi, cinsiyeti, ırkı, ya da sağlıklı oluşu değildir. İnsanın Allah katında değerli olma ölçüsü Kur’an’ın ifadesiyle “takvalı” olmasıyla alakalıdır. Takvalı olmak, duyarlı olmak demektir. Allah’ın emir ve yasakları noktasında duyarlı olmak, sorumlu davranmak demektir. Allah Rasûlü (as) de bu yönde açıklamalarda bulunmuştur. O’na kulak verelim: “Allah sizin dış görünüşünüze ve mallarınıza bakmaz, ancak kalplerinize ve amellerinize bakar.” 

İnancımıza göre bedenen ya da zihnen özürlü olmak bir eksiklik değildir. Bu insan da Allah katında değerlidir. Dolaysıyla toplumda da dışlanamaz, değer verilir. Bunun Allah Rasûlü’nün hayatında bize ışık tutacak örnekleri vardır. 


Allah Rasûlü’nün hayatı baştan sona bize örnektir. Özürlüler konusu da öyle. Allah Rasûlü özürlü kimseleri toplumdan dışlamamış, tersine onları topluma kazandırmış hatta kamuda görevler vermiştir. Bunun en güzel örneği sözünü ettiğimiz âmâ sahabi Abdıullah b. Ümmi Mektum’dur. Allah Rasûlü ona Kur’an öğretmenliği ve Mescid-i Nebevide müezzinlik vazifesi vermiş, daha da ötesi Veda Haccı ve Uhud savaşı dahil Medine dışına çıktığında tam 13 defa yerine vekil bırakmıştır.Yine önde gelen sahabilerden bir ayağı aksayan (topal) Muaz b. Cebel’i Yemen’e vali olarak göndermesi de kayda değerdir. 

Dinimize göre asıl engellilik bedensel eksiklik değil hakka hakikate kapalılıktır. Asıl engellilik gözü olup hakkı görmemek, kulağı olup hakkı duymamak, dili olup hakkı söylememektir.” Cami Engelli buluşması programında programa katılan engelli kardeşlerimize de söz verildi. Engelli vatandaşlarımız dilek, istek ve düşüncelerini dile getirdiler. 

Program Şube Müdürü Kazım Genç'in duasıyla sona erdi. 05.10.2022 

KAYMAKAM AKIN'A ZİYARET 

İlçe Müftülüğü Heyeti'nden Kaymakam Mustafa AKIN'a Ziyaret 

İlçe Müftüsü ve beraberindeki heyet, "Camiler ve Din Görevlileri İle Mevlid-i Nebi Haftası" dolayısıyla Kaymakam Mustafa AKIN'I ziyaret etti. 

Ziyarette Mustafa Akın'a çiçek takdim eden İlçe Müftüsü Recep Şahan, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl bir temanın ön plana çıkarıldığını, bu yılki temanın ise "Peygamberimiz, Cami ve İrşat" olarak belirlendiğini ifade etti. 

İlçe Müftüsü Şahan, hafta kapsamında gerçekleştirilecek programlar hakkında 

Mustafa AKIN'a bilgi verdi. 


Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam 

Mustafa AKIN ise din görevlilerinin Camiler ve Din Görevlileri Haftasını ve Mevlid-i Nebi Haftasını kutlayarak, çalışmalarında başarı temennisinde bulundu. 05.10.2022 


 

CANLI YAYIN PROGRAMI 

Camiler ve Din Görevlileri Haftası ile Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri çerçevesinde Pazar Müftülüğü tarafından bir program düzenlendi. Müftülük sosyal medya üzerinden canlı olarak gerçekleşen ve sunuculuğunu Mustafa BÖLÜKBAŞ hocanın yaptığı programın yayın konuğu RTEÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Adem SADOĞLU oldu.” EN GÜZEL ÇAĞRI HAKKA DAVET“  konulu program yaklaşık 1 saat sürdü. Programda takipçilerin yayına gönderdikleri mesajlar hem ekrana yansıtıldı hem da sunucu tarafından okundu.05.10.2022 

Program video kaydı için tıklayınız 


DİN GÖREVLİLERİ KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİLER 

Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla Pazar’da görev yapan din görevlileri kahvaltıda bir araya geldiler. 

1 -7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla İlçe müftülüğü ve Diyanet-Sen İlçe Temsilciliğince, din görevlileri arasında birlik ve beraberliği sağlamak, dayanışmayı, moral ve motivasyonu artırmak amacıyla Pazar Öğretmen Evinde toplandı kahvaltı programı yapıldı. 

ilçede görevli Din Görevlilerine yönelik düzenlenen kahvaltı programına; İlçe Kaymakamı Mustafa AKIN, Belediye Başkanı Ahmet BASA, İlçe Müftüsü Recep ŞAHAN, Ak Parti İlçe Başkanı Adem YILDIZ, Eğitimci Yazar D.Ali TAŞCI ile merkez ve köyde görev yapan din görevlileri katıldı. 

Program, Kesikköprü Camii İmam Hatibi Adem TÜRKÜCÜ’nün Kur’an-ı kerim tilaveti ile başladı. 

Ardından Diyanet-Sen İlçe temsilcisi Cemal TAŞCI bir konuşma yaptı. 

Daha sonra İlçe Müftüsü Şahan bir konuşma yaptı. Şahan konuşmasında şunları belirtti :


“Din görevlisi hayatımızın başından sonuna kadar yanımızdadır. Doğunca kulağımıza ezan okuyan vefat edince de bizi son yolculuğumuza uğurlayan kişidir din görevlisi.Her daim yanımızdadır din görevlisi. Diğer taraftan din görevlisinin temsil noktasında üç önemli sorumluluk alanı vardır. Biz buna 3 D Temsiliyeti ya da sorumluluğu diyoruz. Biz hocalar DİN-DİYANET-DEVLET’i temsil ediyoruz. Sorumluluğumuz ağır. 

Bu vesileyle bu programın hazırlanmasında Cemal hocamız başta olmak üzere emeği geçen diğer arkadaşlara, sayın kaymakamımıza, belediye başkanımıza ve diğer misafirlerimize ayrı ayrı teşekkürlerimi iletiyor, bu güzel haftamızın hayırlara vesile olmasını Cenab–ı Allah'tan niyaz ediyorum" 

Müftüsü Şahan bir konuşma yaptı. Şahan konuşmasında şunları belirtti

Kahvaltı programında ilçe Kaymakamı Mustafa AKIN da bir konuşma yaptı. Akın konuşmasında şunları söyledi:
 "
Din Görevlisi her alana hitap etmektedir. Din görevlisine önemli vazifeler yüklemektedir. Bunu layıkıyla yapan din görevlilerimize imrenmekteyim. Bu vesileyle tüm Din Görevlilerimizin haftalarını tebrik ediyorum. Ebediyete irtihal edenleri de rahmetle anıyorum. " dedi. 

 • Program dilek temenni ve dua ile sona erdi. 

KAZA GEÇİREN AİLEYE ZİYARET 

Pazar İlçe müftüsü Recep Şahan ve beraberindeki müftülük heyeti geçtiğimiz günlerde Kirazlık lise kavşağında tırın çarpması sonucu yaralanan Baba Hakkı Zaman ve oğlu Hüseyin Zamanı evinde ziyaret etti. 

Ziyarete İlçe Müftüsü Recep Şahan, Şube Müdürü Kazım Genç, Müftülük Şefi Abdullah Taşçıoğlu ve Kirazlık Camii Muezzini Mustafa Bölükbaş katıldı. 

İlçe Müftüsü Recep Şahan:" Sabır şükür ve duadan " bahsederek hastalara moral verdi.06.10.2022 

 
HANIMLARA YÖNELİK MEVLİD-İNEBİ PROGRAMI 

Pazar Müftülüğü hanımlara yönelik Mevlid-i Nebi Programı düzenledi. 

Merkez Kız Kur'an Kursu öğreticisi Hatice Kuru'nun hazırladığı ve Rize İl Müftü Müftü Yardımcısı Tuğba KİŞMİR'in konuşmacı olarak katıldığı programın açılış ve selamlama konuşmasını ilçe Müftüsü Recep ŞAHAN yaptı. 


Ardından Şahan, programdan ayrıldı ve program Kur'an tilaveti, şiirler, ilahilerle devam etti. 


İl Müftü Yardımcısı Tuğba KİŞMİR'in konuşmasının ardından program hediye takdimi ile sona erdi. sona erdi.06.10.2022 


EMNİYETTEN MÜFTÜLÜĞE KUTLAMA ZİYARETİ 

Pazar Emniyet Müdürü Mesut DEMİRDAŞ ve beraberindeki emniyet heyeti ilçe Müftüsü Recep Şahan'ı makamında ziyaret ederek İlçe Müftüsünün şahsında tüm Din görevlilerinin Camiler ve Din Görevlileri Haftasını tebrik etti. 

İlçe Müftüsü Şahan da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek emniyet müdürü Mesut DEMİRDAŞ'a teşekkür etti.07.10.2022 
MİNİKLERDEN MEVLİD-İ NEBİ ZİYARETİ 

▶️Pazar Müftülüğü Merkez Sahil Kur'an Kursu 4-6 Yaş öğrencileri Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla ilçe müftüsü Recep Şahan 'ı ziyaret ettiler. 

Müftü Şahan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek öğrencilere ve öğretmenlerine teşekkür etti.07.10.2022 ESNAF ODASINDAN KUTLAMA ZİYARETİ 

 • Pazar Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Camiler ve Din Görevlileri ile Mevlid-i Nebi Haftasını kutladı. 

  • Pazar Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanı Ali BEKİROĞLU ile Pazar Seyyar Pazarcılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Rasul GENÇ ilçe müftüsü Recep Şahan' ı ziyaret ederek Camiler ve Din Görevlileri Haftasını ve Mevlid Kandilini tebrik ettiler. 

  • lçe Müftüsü Şahan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Başkan BEKİROĞLU ile GENÇ'e teşekkür etti.

MEVLİD KANDİLİ COŞKUSU 

 • Mevlid Kandili münasebetiyle Pazar İe Müftülüğünce akşam namazından sonra Merkez Hatuniye Camiinde Mevlid Programı düzenlendi. 

Programda cami imam hatibi H. İbrahim KARAOSMAN ile Merkez Sahil Erkek Kur'an Kursu öğrencisi Miraç YILDIZ Kur'an-ı Kerim okurken yine cami imam hatibi İhsan KOÇ Mevlid'ten veladet bölümü ve ilahi okudu. 

Mevlid KANDİLİ programı ilçe müftüsü Recep Şahan'ın müftülük sosyal medya hesabından da naklen yayınlanan sohbeti(KANDİL SOHBETİNİ İZLEMEK İÇİN LİNKİ TIKLAYINIZ)  ile devam etti. 

 • Programı ilçe müftüsü Şahan 'ın yaptığı dua ile sona erdi. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 29 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SOSYAL MEDYA

    Vaaz Sohbet Kanalı


      Espiyem Medya
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam117
Toplam Ziyaret394285
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.599218.6738
Euro19.407019.4848
HAVA DURUMU
Üyelik Girişi