• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
    • recepsahan.net
    • Vakfıkebir
    • recepsahan.net
    • recepsahan.net
    • Espiye/Karaovacık yaylası
    • recepsahan.net
    • Espiye / Kurugeriş
    • Recep ŞAHAN'ın Web Stesi
    • Espiye/ Kurugeriş

Öz geçmişi

 *1974 yılında GİRESUN’un Espiye ilçesi Kurugeriş Köyünde doğdu. İlk öğrenimini köyünde tamamladı.
*1985'de Espiye İmam Hatip Lisesi'ne başladı.
*1991'de naklen Bursa İmam Hatip Lisesine kayıt yaptırdı ve liseyi burada bitirdi(1992)
*1993'de Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ne girdi.
*25 Temmuz 1996'da Espiye'nin Avluca Köyü'nde İmam-Hatiplik görevine başladı.1999'da bir yıl uzatmalı olarak fakülteyi bitirdi.
*Aynı yıl (06.09.1999)Diyanet İşleri Başkanlığı'nın açmış olduğu sınavı kazanarak Konya Selçuk Eğitim Merkezi'ne girdi.
30 aylık bir ihtisas eğitiminin ardından 6 Mart 2002 de mezun oldu.
*Ve vaiz olarak  Tirebolu’ya atandı.04.07.2002 tarihinde Tirebolu'da ilçe vaizi olarak göreve başladı

*29.11.2002 tarihinde askere gitti. Askerliğini Erzurum Aşkale'ye Bağlı Kandilli Beldesinde yaptı.

* 04.07.2003 tarihinde askerden döndü ve 16.07.2003 tarihinde de Tirebolu'da vaiz olarak tekrar görevine başladı.
*28.08.2003 tarihinde Siirt Baykan'da göreve ilçe müftülüğü görevine başlayan ŞAHAN  2 senenin ardından tayininin GİRESUN-Doğankent ilçesine çıkması üzerine 15.09.2005 tarihinde Baykan'dan ayrıldı.

* 23.09.2005 tarihinde Doğankent ilçe müftülüğü görevine başladı. Altı seneyi aşkın Doğankent Müftülüğü görevini yürüten Şahan 25.11.2011 tarihinde Yurtdışı görevi için Avusturya'nın Başkenti Viyana'ya gitmek üzere ilçe Müftülüğü görevinden ayrılarak ilçe vaizi oldu.
*01 Aralık 2011 Tarihinde Viyana ATİB 20 Merkez Camiinde yeni görevine başladı.

*Recep Şahan yurtdışı görevinden 08.08.2014 tarihinde döndü.

*22.08.2014 tarihinde Ordu İli Akkuş İlçesi müftülüğüne atandı.09.09.2014-17.09.2015 tarihleri arasında  Akkuş Müftülüğü görevinde buludu.

*01.10.2015- 26.06.2020 tarihleri arasında  Bartın ili Kurucaşile Müftülüğü görevinde bulundu.

*09.07.2020- 23.03.2021  tarihleri arasında Trabzon ili Vakfıkebir İlçesi Müftülüğü görevinde bulundu.

*03.03.2021 tarihli DİB onayı ile Artvin İl Müftü yardımcılığı görevine atanan Şahan  evli ve iki kız babasıdır.


İLETİŞİM BİLGİLERİ:

@-POSTA  : recepsahan@hotmail.com


Yorumlar - Yorum Yaz
SOSYAL MEDYA




Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam22
Toplam Ziyaret296461
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.30048.3336
Euro9.990910.0309
HAVA DURUMU
Üyelik Girişi
Saat